Het hulp- en ondersteuningsaanbod bij (getuige van) partnergeweld
In mei 2011 verscheen het boek Opvoeden na partnergeweld. Voor dat onderzoek is ook geïnventariseerd wat er beschikbaar is aan hulpaanbod en interventies voor betrokkenen bij partnergeweld. Het gaat om een specifiek hulpaanbod voor zowel daders, slachtoffers als kinderen die getuige zijn geweest van partnergeweld.
Met deze informatie willen we inzicht bieden in het huidige hulpaanbod voor mannen en vrouwen die geweld plegen in hun relatie of daarvan slachtoffer zijn, en voor kinderen die getuige zijn van geweld tussen hun ouders. Katinka Lünnemann en Meta Flikweert beschrijven in de notitie Aanbod van ondersteuning en hulp de ontwikkelingen in de aanpak van partnergeweld en de aard van de specifieke interventies die er zijn.
Deze webpagina is opgezet voor iedereen die geïnteresseerd is in het hulpaanbod bij geweldsproblemen tussen partners. Dit kunnen slachtoffers, plegers en kinderen zijn die hulp zoeken, hulpverleners die cliënten willen doorverwijzen, maar ook studenten die zich in deze materie willen verdiepen, of beleidsmakers die zich willen oriënteren.